Житло для переселенців: українські архітектори показали свої проекти

Німеччина виділить кошти на будівництво житла для переселенців в Україні: як виглядатимуть житлові квартали

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зустрівся з федеральною міністеркою з питань економічного співробітництва та розвитку С. Шульце й розповів, яку допомогу надасть уряд Німеччини.

За його словами, чиновниця повідомила, що Німеччина надасть Україні 49 млн євро для будівництва житла, до якого заселятимуть переселенців.

Сторони обговорили збільшення необхідного фінансування, співпрацю України з німецькою фінансовою установою KfW, питання підтримки відбудови соціальної інфраструктури, шкіл та садочків українських міст.

"Відчув повну підтримку з німецької сторони. Зараз Німеччина займає активну позицію у промоції підтримки ВПО та забезпеченні житлом серед міжнародних донорів та партнерів", - заявив міністр.

Владислав Рашкован, заступник виконавчого директора від України у Міжнародному валютному фонді, запустив у березні флешмоб серед українських архітекторів #НашіМістаПісляВійни та запропонував їм створити проекти відбудови українських міст після перемоги України.

На пропозицію відгукнулися кілька фахівців.

Анатолій Єксарев, власник Dekart Studio, запропонував цікаві проекти будинків для переселенців нестандартної форми - такі собі житлові модулі, що вміщувати як 2 осіб, так і багатодітні сім'ї. Зокрема, такі модулі мінімально споживають енергію та екологічні.
Виглядають модулі таким чином (фото Dekart Studio/Фейсбук)


Слава Балбек, засновник Balbek Bureau, преставив утилітарний проєкт для тих же цілей.

"Ми проаналізували світовий досвід розробки, будівництва та утримання селищ тимчасового проживання. У такий спосіб, вивели систему цінностей і пріоритетів для забезпечення тимчасового, але гідного проживання для українців. Зібрана інформація – універсальна. Вона підходить для різних типів будівництва, місцевості та обсягу інвестицій", - написав він.

Виглядає проект таким чином (фото Slava Balbek/Фейсбук)



Дмитро Чулков, власник DK-architect, запропонував розроблену його архітектурною студією DK-architect версію відбудови житлового фонду по вул. Купріна в Маріуполі. Виглядає житловий масив таким чином (фото Дмитрий Чулков/Фейсбук)


Також архітектурна студія DK-architect запропонувала проект дитячих сучасних садочків з напівкруглими стінами, світлими кімнатами та ігровими зонами, увібравши певні елементи досвіду найкращих іноземних архітекторів. Тож дитсадки можуть виглядати так: (фото Дмитрий Чулков/Фейсбук)



Для українських та іноземних архітекторів існує ще проєкт #ReCreateUA, там вони можуть обрати фото зруйнованої окупантами будівлі та запропонувати свій проект.
Як повідомляв портал, в Україні після війни розпочнеться відбудова житлового фонду та інфраструктури. Експерти розповіли, яким чином та в які терміни відбуватиметься цей процес.